Sararmış Güz Yaprakları

Sararmış Güz Yaprakları

Yıllar öncesinden karalanmış, amatörce yazılmış, yazma hayalleri kuran bir kızın düş avizesinden derlenen hikayeler.

Bazıları sizi hüzünlendirir, bazıları keyif verir.

Hayata arada kısa molalar vermek yorgunluğunuzu alır.

Belki bir dost sohbetinde, kahvenizi yudumlarken tavsiye edebileceğiniz bir kitap olur ya da yeni yazmaya başlayan birine örnek gösterirsiniz kim bilir.

Belki sizin de karaladığınız birkaç şiir, hikâye ya da aşk mektubunuz vardır.

Sararmış güz yaprakları gibi sakladığınız…

Çıkarın yazın…

Küf kokmasın o güzel satırlarınız okunsun, dilden dile dolaşsın.

Hayatı ertelemeyin.

Aşksız ve kitapsız kalmayın.

Sararmış Güz Yaprakları kitabımı almak için tıklayın(D&R)

Sararmış Güz Yaprakları kitabımı almak için tıklayın (Kitapyurdu)


Aşkın Gölgesinde Yaşamak

Aşkın Gölgesinde Yaşamak

“Lavanta kokulu yatağıma uzandığımda film şeridi gibi geçti hayatım gözlerimin önünden. Can’ı çok sevdiğimi, sevmeden evlendiğim Ömür’ü ve son aşkım Apti’min nasıl ellerimi hoyratça bıraktıklarını ve nasıl yıllarca fedakarlıkla gerek severek gerekse sevmeden katlanışlarımı düşündüm. Bu nasıl bir sabırdı ki yıllarca çekebilmiştim. Taş olsa çatlardı.

Bir tutam sevgi içindi tüm çabalarım. Ben kucak dolusu, hesapsızca harcarken sevgimi, yüreğimin ne kadar boş olduğunu şimdi anlayabilmiştim.”

Aşkın Gölgesinde Yaşamak kitabımı almak için tıklayabilirsiniz.


Anılar Beldesi

Anılar Beldesi

Çamlıca kız Lisesinin 2. sınıfında iken, açılan bir şiir yarışmasının, beni yıllar sonra buralara getireceğini hiç düşünmemiştim. Lisedeyken okulda düzenlenen bir şiir yarışmasına katılmıştım. Yarışmaya herkes yazdığı şiiriyle katılırken, ben dergide bulup beğendiğim bir şiiri yazarak edebiyat öğretmenime vermiştim.

Edebiyat öğretmenim şiirin gerçekten bana ait olup olmadığını sorduğunda da, bana ait olduğu konusunda art arda yalanlar söylemiştim. Bir süre sonra utancımdan, mahcubiyetimden ve öğretmenime söylediğim yalanların telafisi için günlerce şiir yazmış, belki onlarcasını da çöpe atmıştım. İşte o dönemde en beğendiğim 30 şiirimi ANILAR BELDESİ adıyla kitap haline getirmiş ve koşarak öğretmenimden özür dileyip elini öpmüştüm. Kitabı alıp önsözü okuduğunda, “Sen nazımdan çok nesir de daha başarılı olursun” deyişini hala dün gibi hatırlıyorum.

AŞKIN GÖLGESİNDE YAŞAMAK adlı romanımın ardından, 42 yıldan sonra ANILAR BELDESİ şiir kitabımın 2. baskısını yapmanın ve öğretmenimin önerdiği yolda yürümenin onurunu taşıyorum. Ruhun şad olsun sevgili FİRUZAN İŞMAN.

Anılar Beldesi kitabımı almak için tıklayınız.